Puheenjohtajan palsta

Hyvät asiantuntijasisaret ja -veljet

Syksy on ollut vähäsateinen ja lämmin. Minkähänlainen tuleva talvi onkaan?

Rakentaminen on pääkaupunkiseudulla vielä huipussaan, tosin hiipumista ennustetaan. Itse en usko hiipumisen vielä pariin vuoteen vaikuttavan ainakaan pääkaupunkiseudun rakentamiseen.

Yhdistyksen pikkujoulua ei vielä tätä kirjoitettaessa ole vietetty. Juhla järjestetään nyt vanhassa, perinteikkäässä Ravintola Kaisaniemessä. Ilmoittautuneita on jo yli sata, toivottavasti mattimyöhäisetkin vielä heräävät ilmoittautumaan.

Itselleni tulee vuodenvaihteessa täyteen seitsemän vuotta yhdistyksen hallituksessa. Ensin olin kolme  vuotta hallituksen jäsen ja sitten kaksi kautta eli neljä vuotta puheenjohtajana. Vuodet ovat olleet mielenkiintoisia ja tapahtumarikkaita.

Haluan kiittää jäsenistöä saamastani tuesta ja kannustuksesta kuluneina vuosina.

Toivotan kaikille

Hyvää ja Rauhallista Joulua
ja Menestyksellistä Uutta Vuotta 2019

Hannu Vehviläinen
Puheenjohtaja
 
 
Ajankohtaista Jäsenlehdet Mestari-illat Tapahtumakalenteri Puheenjohtajan palsta Linkkejä Arkisto
Jäsenille Liikuntasetelit Kallioniemi Himos
Puheenjohtajat & toimikunnat Organisaatio Toimitus Toimintasuunnitelma
Alaosastojen esittely Ampujat Golf Hiihto ja Yleisurheilu Kalakerho Kulttuuri- ja perinnekerho Mailapelit Mestari-Laulajat Nuorten kerho Rakennusmestarien Rouvat Rakennusmestarikeilaajat Rakennusmestariklubi RKM-Veneilijät HRV RKM-Veteraanit Suunnistus Uinti