Puheenjohtajan palsta - syystervehdys

Hyvät asiantuntijasisaret ja -veljet

Kesä alkaa olla ohi. Piditkö rentouttavaa lomaa? Nautitko lämpöisistä kesäpäivistä? Kalastitko, pyöräilitkö, lenkkeilitkö, löhöilitkö, nautitko ystävien tai läheisten seurasta, marjastitko vai keräsitkö sieniä vai teitkö töitä?

Toivon että kaikki tekivät ainakin puolet edellä mainituista.

Sääthän ovat olleet vaihtelevia, on ollut kylmää ja kylmää mutta on se aurinkokin paistanut.

Suomessa on tällä hetkellä myönteiset talousnäkymät. Toivonkin päättäjien ymmärtävän tilanteen, eikä rahasta kaikkea myönteistä nostetta.

Rakentaminen on ainakin kasvukeskuksissa huipussaan. Rakentajilla menee hyvin ja näkymät ovat hyviä.

Syksy alkaa yhdistyksessä kilpailujen ja tapahtumien merkeissä: esimerkiksi yhdistyksen Golf-mestaruuskilpailu 7.9., syysmaastojuoksu mestaruuskilpailut 14.9., mestari-ilta 11.9. ja veteraanit lähtevät kylpylämatkalle Viimsiin 17.-21.9. väliseksi ajaksi.

Yhdistyksen Syyskokouskin lähestyy.

Toivotan jäsenistölle hyvää ja tapahtumarikasta syksyä, osallistukaa tapahtumiimme!!

Hannu Vehviläinen,
Puheenjohtaja

 
 
Ajankohtaista Jäsenlehdet Mestari-illat Tapahtumakalenteri Puheenjohtajan palsta Linkkejä Arkisto
Jäsenille Liikuntasetelit Kallioniemi Himos
Puheenjohtajat & toimikunnat Organisaatio Toimitus Toimintasuunnitelma
Alaosastojen esittely Ampujat Golf Hiihto ja Yleisurheilu Kalakerho Kulttuuri- ja perinnekerho Mailapelit Mestari-Laulajat Nuorten kerho Rakennusmestarien Rouvat Rakennusmestarikeilaajat Rakennusmestariklubi RKM-Veneilijät HRV RKM-Veteraanit Suunnistus Uinti