Puheenjohtajan palsta

Hyvät ammattiveljet ja -sisaret, on uusivuosi ja uudet kujeet. Vuosi on vaihtunut, mutta mitä ovatkaan uudet kujeet?

Yhdistyksen hallitukseen on tullut uusia ammattiveljiä. Hallitus valitsee keskuudestaan 1.- ja 2.-varapuheenjohtajan kuluvaksi vuodeksi.

Hallitus valmistelee uutta/päivitettyä opas-/ sääntö-kirjaa, jota on ansiokkaasti valmisteltu jo viime vuonna (2015).

Nyt on yhdistyksemme juhlavuosi, täytämme 110 vuotta. Juhlia vietämme Finlandia-talolla, maaliskuun viidentenä päivänä. Olethan ilmoittautunut ja varannut ajan kalenteristasi juhliimme? Juhlajärjestelyt ovat hyvällä mallillaan ja tulevat olemaan yhdistyksemme arvojen mukaiset.

Tätä kirjoittaessa talvi ei ole vielä ”yllättänyt” meitä. Tai eihän se koskaan yllätä, nämä pääkaupungin seudun sääthän ovat aina olleet vaihtelevia. Toivon että olisi - tai tulisi - hyviä hiihtokelejä ja pientä pakkasta.

Toivotan kaikille hyvää alkanutta vuotta 2016 ja positiivista mieltä kevättä odotellessa.

11.12.2015
Hannu Vehviläinen

puheenjohtaja
 
 
Ajankohtaista Jäsenlehdet Mestari-illat Tapahtumakalenteri Puheenjohtajan palsta Linkkejä Arkisto
Jäsenille Liikuntasetelit Kallioniemi Himos
Puheenjohtajat & toimikunnat Organisaatio Toimitus Toimintasuunnitelma
Alaosastojen esittely Ampujat Golf Hiihto ja Yleisurheilu Kalakerho Kulttuuri- ja perinnekerho Mailapelit Mestari-Laulajat Nuorten kerho Rakennusmestarien Rouvat Rakennusmestarikeilaajat Rakennusmestariklubi RKM-Veneilijät HRV RKM-Veteraanit Suunnistus Uinti