UINTI

Vuosikertomus 2015

Yhdistyksen uintikilpailut pidettiin Helsingissä Mäkelänrinteen uintikeskuksessa lokakuussa. Keskusliiton uintikilpailut järjestettiin liittokokouksen yhteydessä Helsingissä. Kilpailijoita oli ennätysmäärä 16.

Lisäksi uimarit osallistuivat perinteiseen 500 m kuntouintitapahtumaan.

Vuoden 2016 keskusliiton kisat pidetään Porissa marraskuussa, toivotaan runsasta osanottoa. Yhdistyksen uintikisat pidetään 2016 loka- marraskuulla.

Uintijaoksen vetäjä on Kari Laine.
 


SUKELLUS

Vuosikertomus 2015

Talviaikaan järjestettiin intro-sukelluksia, jolloin sukelluksesta kiinnostuneet pääsivät kokeilemaan laitesukellusta Veikkolan altaalla. Allas on kolmessa tasossa: ylin 1,5 m syvä, keskimmäinen 5 m ja syvin 8 m. Sukellusjaoksemme maksoi puolet kurssimaksusta.

Jaoksen jäsenet kävivät Kallioniemessä pääasiallisesti tarkastamassa sukeltamalla venekerhon laitureiden ja poijujen kiinnityksiä. Lisäksi Kallioniemessä käytiin sukeltamassa myös muuten.

Vuonna 2015 ei Kallioniemeä lukuun ottamatta ollut muita yhteisiä sukellustapahtumia, vaan jokainen kävi omatoimisesti sukeltamassa. Vuonna 2016 on tarkoitus järjestää yhteisesti ainakin hylkysukellusreissu Hankoon.

Sukellusjaos on pieni, joten otamme mielellämme sukelluskortin omaavia yhdistyksen jäseniä mukaan toimintaamme. Kiinnostuneet, ottakaa yhteyttä jaoksen vetäjään Markku Siikaseen, markku.siikanen@pp2.inet.fi tai puh 050 461 6692.
 

 
 
Ajankohtaista Jäsenlehdet Mestari-illat Tapahtumakalenteri Puheenjohtajan palsta Linkkejä Arkisto
Jäsenille Liikuntasetelit Kallioniemi Himos
Puheenjohtajat & toimikunnat Organisaatio Toimitus Toimintasuunnitelma
Alaosastojen esittely Ampujat Golf Hiihto ja Yleisurheilu Kalakerho Kulttuuri- ja perinnekerho Mailapelit Mestari-Laulajat Nuorten kerho Rakennusmestarien Rouvat Rakennusmestarikeilaajat Rakennusmestariklubi RKM-Veneilijät HRV RKM-Veteraanit Suunnistus Uinti