UINTI

Vuosikertomus 2014

Uintikilpailut pidettiin Helsingissä Mäkelänrinteen uintikeskuksessa marraskuussa. Keskusliiton uintikilpailut järjestettiin liittokokouksen yhteydessä Torniossa. Helsinki voitti yhdistyksen välisen 3 x 25 m viestiuinnin.

Keväällä uintijaosto järjesti vesijuoksukurssin Mäkelänrinteellä. Lisäksi uimarit osallistuivat perinteiseen 500 m kuntouintitapahtumaan.

Vuoden 2015 keskusliiton kisat pidetään Helsingissä marraskuussa, toivotaan runsasta osanottoa. Yhdistyksen uintikisat pidetään 2015 loka-marraskuulla.

SUKELLUS

Vuosikertomus 2014

Sukellusjaos käy kesäisin yhdessä sukeltamassa lähinnä Kallioniemessä, jossa käymme pääasiallisesti tarkastamassa venekerhon laitureiden ja poijujen kiinnityksiä ja tarvittaessa korjaamassa niitä. Syksyllä 2014 kävimme sukeltamassa Hangossa kahdella hylyllä.

Talvisin harjoittelemme Veikkolan altaassa. Järjestämme Veikkolaan sukellus-introkursseja, joissa voi tutustua laitteisiin ja kokeilla sukellusta täysin turvallisesti kouluttajan opastuksella. Sukellusjaos maksaa introon osallistujien kustannuksista puolet. Jos sukellusharrastus kiinnostaa ja haluaa käydä sukelluskorttikoulutuksen, osallistumme koulutuskustannuksiin.

Jos sinulla on jo sukelluskortti ja olet kiinnostunut toiminnastamme, ota yhteyttä sukellusjaoksen yhdyshenkilöön Markku Siikaseen p. 050 461 6692 tai sähköpostitse markku.siikanen@pp2.inet.fi niin pääset sähköpostilistalle, jossa kerrotaan tulevasta toiminnasta ja aikataulusta.

 
 
Ajankohtaista Jäsenlehdet Mestari-illat Tapahtumakalenteri Puheenjohtajan palsta Linkkejä Arkisto
Jäsenille Liikuntasetelit Kallioniemi Himos
Puheenjohtajat & toimikunnat Organisaatio Toimitus Toimintasuunnitelma
Alaosastojen esittely Ampujat Golf Hiihto ja Yleisurheilu Kalakerho Kulttuuri- ja perinnekerho Mailapelit Mestari-Laulajat Nuorten kerho Rakennusmestarien Rouvat Rakennusmestarikeilaajat Rakennusmestariklubi RKM-Veneilijät HRV RKM-Veteraanit Suunnistus Uinti