UINTI

TOIMINTAKERTOMUS 2013


Yhdistyksen uimakilpailut pidettiin Helsingissä Mäkelänrinteen uintikeskuksessa lokakuussa.

Keskusliiton uimakilpailut järjestettiin liittokokouksen yhteydessä Mikkelissä. Helsinki voitti yhdistyksen välisen 3 x 25 m viestiuinnin.

Uimarit osallistuivat perinteiseen 500m kuntouintitapahtumaan

Vuoden 2014 keskusliiton kisat pidetään Torniossa liittokokouksen yhteydessä marraskuussa. Yhdistyksen uintikisat pidetään vuonna 2014 loka-marraskuulla.

Uinnin yhdyshenkilö on Kari Laine

SUKELLUSJAOS

TOIMINTAKERTOMUS 2013


Sukellusjaos käy kesäisin yhdessä sukeltamassa lähinnä Kallioniemessä, jossa käydään pääasiallisesti tarkastamassa ja tarvittaessa korjaamassa venekerhon laitureiden ja poijujen kiinnityksiä.

Syksyllä 2013 käytiin sukeltamassa Hangossa kahdella hylyllä. Talvisin harjoitellaan Veikkolan altaassa. Sukellusjaos järjestää Veikkolassa sukellus-introkursseja, joissa voi tutustua laitteisiin ja kokeilla sukellusta täysin turvallisesti kouluttajan opastuksella. Sukellusjaos maksaa introon osallistujien kustannuksista puolet. Jos sukellusharrastus kiinnostaa ja haluaa käydä sukelluskorttikoulutuksen, jaos osallistuu koulutuskustannuksiin. Vuonna 2013 sukellusjaostoon tuli tätä kautta uusi jäsen. Myös vuonna 2014 on jo yksi yhdistyksen jäsen sukelluskurssilla.

Sukellusjaoksen yhdyshenkilö on Markku Siikanen.
 
 
Ajankohtaista Jäsenlehdet Mestari-illat Tapahtumakalenteri Puheenjohtajan palsta Linkkejä Arkisto
Jäsenille Liikuntasetelit Kallioniemi Himos
Puheenjohtajat & toimikunnat Organisaatio Toimitus Toimintasuunnitelma
Alaosastojen esittely Ampujat Golf Hiihto ja Yleisurheilu Kalakerho Kulttuuri- ja perinnekerho Mailapelit Mestari-Laulajat Nuorten kerho Rakennusmestarien Rouvat Rakennusmestarikeilaajat Rakennusmestariklubi RKM-Veneilijät HRV RKM-Veteraanit Suunnistus Uinti