KALLIONIEMI

TOIMINTAKERTOMUS 2013

Yhdistyksen vapaa-ajan kiinteistö Kallioniemi sijaitsee Laajasalossa merenrannalla osoitteessa Keulakuvantie 18.

Käyttötarkoituksensa mukaisesti se on ollut touko-syyskuun 2013 yhdistyksen jäsenkunnan ja sen alaosastojen käytössä. Tilaisuuksia oli kauden aikana 43 kappaletta.

Toimintavuoden aikana pidettiin perinteiset kevät- ja syystalkoot, avajaiset sekä tehtiin normaaleja huoltotoimenpiteitä.

24.5.2013 juhlittiin 40-vuotisjuhlia paikan vuokrasopimuksen allekirjoittamisesta. Tilaisuuteen lähetettiin 90 kutsukorttia ja oman panoksensa toi yhdistyksen kuoro. Juhlan kunniaksi valmistui myös Kallioniemen historiasta kertova juhlajulkaisu.

Kallioniemen toimintaa hoiti viisihenkinen isännistö. Isännistö kokoontui vuoden aikana 3 kertaa.

Kallioniemen isännistöön kuului tällä kaudella: Kari Mikonsaari pj, Hannu Marttila, Reino Holappa, Jouni Hiltunen ja Timo Rissanen. Lisäksi ulkojäsenenä juhlajärjestelyihin osallistui ansiokkaasti Kai Juurtela.

Kiinteistönhoitajan tehtäviä hoiti Tuula Halonen.
 
 
Ajankohtaista Jäsenlehdet Mestari-illat Tapahtumakalenteri Puheenjohtajan palsta Linkkejä Arkisto
Jäsenille Liikuntasetelit Kallioniemi Himos
Puheenjohtajat & toimikunnat Organisaatio Toimitus Toimintasuunnitelma
Alaosastojen esittely Ampujat Golf Hiihto ja Yleisurheilu Kalakerho Kulttuuri- ja perinnekerho Mailapelit Mestari-Laulajat Nuorten kerho Rakennusmestarien Rouvat Rakennusmestarikeilaajat Rakennusmestariklubi RKM-Veneilijät HRV RKM-Veteraanit Suunnistus Uinti